Te Ndryshme

Mos e blini te harxhoni kot leket : Pregatiteni vete zbardhuesin e rrobave te bardha

Veshjet e bardha delikate e humbasin shkëlqimin dhe bardhësinë e tyre me kalimin e kohës.…

Reagimi i vogëlushes kur dëgjon zërin e nënës për herë të parë do t’ju përlotë(Video)

Një baba krenar ka publikuar në rrjet një video që tregon momentin e çmuar kur…

Serbi që po i fiton milionat, 1 kg djathë të kësaj kafshe e shet për 1 mijë euro

I bardhë, i fortë dhe i pasur në aromë, djathi unik i gomarit, në Serbi,…

Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është…

Bie borë e kuqe në Antarktidë

Borë e kuqe në Antarktidë. Fenomeni i pazakontë është shkaktuar si pasojë e lulëzimit të…

Kritikoi Kurtin, komentuesit nuk lënë gjë pa i thënë Richard Grenellit në Twitter

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë hedhur menjëherë poshtë propozimin e mbrëmshëm të kryeministrit…

Mësuesja u dha nxënësve të saj një mësim që nuk gjendet në asnjë libër shkolle

Ky artikull frymëzues për herë të parë u botua në revistën “Reader’s Digest” disa vite…

Mjeku italian i bën thirrje te gjithe njerezve. Mesazh qe te qeteson shpirtin

Nje mjek i spitalit infektiv të San Martinos ka bërë thirrje që njerëzit të mos…

Krijesa më e shpejtë në planet fotografohet në Prishtinë

U fotografua nga Arian Mavriqi. Skifteri Peregrine (Falco peregrinus), i njohur ndryshe dhe me emrin…

Misteri i Trekëndëshit të Bermudës “zgjidhet” në Japoni, prej kohësh është besuar se bëhej fjalë për legjendë – tani janë gjetur “dëshmi”

Trekëndëshi i Bermudës, i njohur gjithashtu si Trekëndëshi i Djallit, është lokacion në veri të…