Olenik: Marrëveshja e Uashingtonit është hap në drejtimin e duhur

Avokati Aleksandar Olenik ka deklaruar se vendi i Serbisë është në perëndim, në BE dhe NATO dhe ardhja e delegacionit…

2 hours ago

Kryesia e BeH ri-vendos në rend dite përsëri njohjen e Kosovës

Njohja e pavarësisë së Kosovës përsëri do të vendoset në rend dite në mbledhjen e ardhshme të kryesisë së BeH…

2 hours ago

Dritan Abazoviq përplaset keq me proserbët

Një përplasje jo e vogël po zhvillohet në gjirin e fituesve të zgjedhjeve të Malit të Zi, të cilët sot…

3 hours ago

Detaje nga aksioni në Karaçevë, kush për çka u arrestua

Të njohur për sistemin e drejtësisë për të njëjtat vepra penale janë shumë nga personat e arrestuar të premten në…

3 hours ago

Stacioni i Autobusëve në Prishtinë për shkak të pandemisë humbi gjysmë milion euro

Situata e pandemisë dhe masat kufizuese që ishin ndërmarrë kundër virusit, i ka shkaktuar dëme të mëdha edhe Stacionit të…

3 hours ago

KRU Prishtina: Paguani faturat e ujit, shmangni dërgimin e lëndës te përmbaruesit privat

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka kërkuar nga qytetarët që t’i paguajnë faturat e ujit, në mënyrë që të shmangin…

3 hours ago

Daçiq kërcënon BeH-në: Po e njohët Kosovën, si do të ndaloni pavarësinë e Republikës Serbe?

Ministri i punëve të jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë mbrëmë se Beogradi pret që qeveria e re e…

4 hours ago

Vizita e delegacionit amerikan që synon ‘jetësimin’ e marrëveshjes së Uashingtonit

Në Kosovë, të hënën do të qëndrojë një delegacion i qeverisë amerikane i kryesuar nga Adam Boehler, kryeshef ekzekutiv i…

4 hours ago

Latifi: Huqje totale dhe absurde e presidentit Trump

Edhe profesori i Filozofisë Blerim Latifi, ka reaguar pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump, se “ndaluan vrasjet masive mes…

4 hours ago

Tha se “i ndaloi vrasjet masive Kosovë-Serbi”, Vetëvendosje i reagon Trumpit

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump, i cili dje tha se kanë ndaluar “vrasjet masive”…

5 hours ago