Lajme

Ndërron jetë gazetari i njohur kosovar

Vdes gazetari i njohur kosovar, Nexhmedin Paloja. Mbrëmë pas një sëmundjeje të gjatë, në moshën…

E dhimbshme, dy vëllezër vdesin për një ditë nga koronavirusi në Pejë

Dy vëllezër vdesin për një ditë nga Covid-19 në Pejë. Raportohet se 2 vëllezër që…

Kryeministri Hoti: Jemi në rrugë për t’i siguruar 1.2 miliardë euro për rimëkëmbje ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë. Hoti i ka…

Vdes një person në spitalin e Vushtrrisë, po priste testin për koronavirus

Vdes një person në spitalin e Vushtrrisë. Një pacient që e kishte bërë testin për…

2 të burgosur dhe 26 zyrtarë korrektues të prekur me koronavirus

Koronavirusi ka prekur edhe burgjet e Kosovës. Deri më tani janë konfirmuar dy raste të…

Reshjet e shiut, paralajmërohen vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron vërshime. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar vërshime të…

Nga sot, nis falja e namazit në xhamitë e Kosovës

Sot nis falja e namazit nëpër xhamitë e Kosovës. Me rekomandim të myftiut Naim Tërnava,…

Përçarje të koalicionit? Mustafa: Sa ta marrë veten, do të takohem me Haradinajn

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur kritikave të kreut të AAK-së dhe partnerit…

Deputetët përplasen për privatizimet dhe shpronësimet: “Dikush e ka mizën pas veshi”

Debat i ashpër është zhvilluar në Komisionin parlamentar lidhur me procesin e privatizimit, për privatizimet…

15 vetura përplasen më njëra tjetrën në Prishtinë, 12 persona të lënduar

Bazuar në të dhënat fillestare ndihmë mjekësore deri tani kanë kërkuar 12 persona. Sot rreth…