Kuriozitete

Brenda kësaj shpelle fshihet një fshat i tërë

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje…

Prej ne vitin 1915 na e mbajne te fshehur, ky eshte pluhuri i cili sheron pothuajse cdo gje, ja se per cfare behet fjale

Që nga viti 1915, ky lajm është i njohur por praktikisht askush nuk e përhap…

Një burrë qeras të gjithë njerëzit në restorant përvec njëriut me ngjyrë, por ja çfarë i thotë ky i fundit me qetësinë më të madhe

Një burrë amerikan hyri në një restorant në Londër. Sapo ai hyri brenda , ai…

Videoja tregon momentin kur ‘vorbulla’ 60-metërshe “gëlltit” rosën

hirat e mëdha në Kaliforni mund të jenë të mira për parandalimin e thatësirës, por…

19- vjeçari vjedh kuletën në rrugë, kur e hap nisi ta urrejë veten

Një 19- vjeçar ka habitur gjithë rajonin e policisë, kur u ka thënë se kishte…

Përse janë krijuar malet? Ja çfarë thuhet në librin e shenjtë

Çfarë thotë shkenca moderne për krijimin e maleve? Ku kanë arritur me zbulimet e tyre?…

Ky njeri hyn në liqenin e ftohtë akull për të shpëtuar fëmijën, por e çuditshme ajo që zbulon më pas

James Dowley vërshoi përmes ujit të akullt për të shpetuar atë që mendonte se ishte…

Studimi: Jashtëtokësorët e kanë vizituar Tokën, kjo video e vërteton!

Jashtëtokësorët mund të kenë eksploruar Rrugën e Qumështit dhe kanë vizituar Tokën tashmë, pretendon studimi…

Bima e rrallë që kushton 1 mijë euro, gjendet edhe në trojet shqiptare

Tartuf është një bimë e rrallë, që i ngjan patates dhe kërpurdhës dhe ka shijen…

Ja çfarë ndodh me botën nëse njerëzit zhduken?

Nëse fundi i botës do të vinte, dhe njerëzit do të zhdukeshin nga faqja e…