Ekonomi

Kuvendi ende nuk ka proceduar për dekretim Ligjin për buxhetin në Zyrën e Presidentit

Ligji për buxhetin e rishikuar, i miratuar të enjten në Kuvendin e Kosovës, ende nuk…

Mashtrimi me sasinë e djathit

Kosovarët mashtrohen për sasinë e djathit të prodhuar në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Tregtisë…

Këta janë anëtarët e ri të bordit të KEK-ut të emëruar nga Qeveria Hoti

Ky është bordi i ri i KEK-ut i emëruar nga Qeveria Hoti. Në mbledhjen e…

Shkaku i pandemisë, rreth 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku…

Ja kur do të ekzekutohen pagat prej 170 euro

Zëvendësministri i Financave tregon se kur do të ekzekutohen pagat prej 170 euro. Zëvendësministri i…

Bordi i Telekomit tregon se si u bë zhbllokimi i llogarive

Përmes një komunikate për media nga Bordi i Përkohshëm i Telekomit kanë njoftuar për arritjen…

Jep dorëheqje kryeshefi ekzekutiv i Postës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës…

Kosova nënshkruan marrëveshje për kredi 100 milionë euro nga BE-ja

Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë nënshkruar Marrëveshjen e Kredisë për Asistencën…

Ja kur mund të ekzekutohen pagat 170 euro

Nëse miratohet rishikimi i buxhetit ja kur ekzekutohen pagat 170 euro. Deputetët e Kuvendit të…

As këtë javë nuk bëhet pagesa e 170 eurove, ky është njoftimi i ministres bajrami

Hykmete Bajrami flet për ekzekutimin e pagës 170 euro nga Pakoja Emergjente Fiskale. Ministrja e…