Lajme

Vizita e delegacionit amerikan që synon ‘jetësimin’ e marrëveshjes së Uashingtonit

Në Kosovë, të hënën do të qëndrojë një delegacion i qeverisë amerikane i kryesuar nga Adam Boehler, kryeshef ekzekutiv i…

3 hours ago

Latifi: Huqje totale dhe absurde e presidentit Trump

Edhe profesori i Filozofisë Blerim Latifi, ka reaguar pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump, se “ndaluan vrasjet masive mes…

3 hours ago

Tha se “i ndaloi vrasjet masive Kosovë-Serbi”, Vetëvendosje i reagon Trumpit

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump, i cili dje tha se kanë ndaluar “vrasjet masive”…

3 hours ago

Sot fillon faza e dytë e mësimit

Ministria e Arsimit dhe Shkencë ka bërë të ditur se nga sot nis faza e dytë e procesit mësimor në…

4 hours ago

Dita Ndërkombëtare e Paqes

Dita Ndërkombëtare e Paqes është themeluar nga Kombet e Bashkuara. Ajo shënohet nga qindra miliona njerëz dhe mijëra organizata më…

4 hours ago

Sot vazhdon seanca plenare e Kuvendit të Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot nga ora 13:00 për të vazhduar seancën plenare, të ndërprerë më…

4 hours ago

7 parashikimet e frikshme për vitin 2020 nga Nostradamus

Që prej librit të tij të parë të botuar në vitin 1555, interesi për parashikimet e Nostradamusit ka qenë përherë…

5 hours ago

Ngjarjet për ditën e sotme

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Republikë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 8:30) - Fillon Shkolla Verore e BE-së…

5 hours ago

Një delegacion i Qeverisë së SHBA-ve viziton sot Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti pret sot në takim delegacionin e Qeverisë së SHBA-ve, të udhëhequr nga Kryeshefi…

5 hours ago

Të lyesh aeroplanin: Ja përse çdo detaj ka rëndësi

Kafshë të lezetshme, superheronj vizatimorë dhe kryevepra artistike – gjithçka është e ndershme kur bëhet fjalë për të kërkuar vëmendjen…

12 hours ago