Lajme

Japonia ndihmon Kosovën me 800 mijë euro në luftën kundër COVID-19

Japonia i ka dhuruar Kosovës donacion një grant për implemtinim e programit të zhvillimit ekonomik dhe atij social në vlerë…

18 mins ago

Pse Rama dhe Thaçi refuzojnë integrimin evropian të shqiptarëve!?

Dikur (2014-2015) kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shkonte në Berlin dhe pritej me protokolle shtetërore nga kancelarja e hekurt, Angela…

29 mins ago

Ambasadori i Izraelit në Beograd: Njohja e Kosovës është punë e kryer

Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më…

48 mins ago

Cilin kolaboracionist e kishte vrarë heroi Zahir Pajaziti dhe cila ishte komunikata e UÇK-së

Fillimisht u formuan skuadrat të cilat kishin edhe territorin ku organizonin aksione kundër policisë serbe. Grupet më të organizuara ishin…

59 mins ago

Rrëfim: Si e la të priste Kadri Veseli – Shefin e CIA-s për Ballkan gjatë luftës, në takim ishin Thaçi e Klosi

“Nuk jeni nga ata burra që shkoni në Kosovë për të luftuar. Ata që shkojnë janë burra, janë djem me…

1 hour ago

Detaje: Kush e ka vrarë Ilir Konushevcin dhe kush nxori hak për vrasjen e tij

Prita Mbrëmjen e 8 majit 1998 Ilir Konushevci, miku i tij, mjekutropojan Hazir Mala dhe një pjestar i UÇK-së që…

1 hour ago

Olenik: Marrëveshja e Uashingtonit është hap në drejtimin e duhur

Avokati Aleksandar Olenik ka deklaruar se vendi i Serbisë është në perëndim, në BE dhe NATO dhe ardhja e delegacionit…

2 hours ago

Kryesia e BeH ri-vendos në rend dite përsëri njohjen e Kosovës

Njohja e pavarësisë së Kosovës përsëri do të vendoset në rend dite në mbledhjen e ardhshme të kryesisë së BeH…

2 hours ago

Dritan Abazoviq përplaset keq me proserbët

Një përplasje jo e vogël po zhvillohet në gjirin e fituesve të zgjedhjeve të Malit të Zi, të cilët sot…

2 hours ago

Detaje nga aksioni në Karaçevë, kush për çka u arrestua

Të njohur për sistemin e drejtësisë për të njëjtat vepra penale janë shumë nga personat e arrestuar të premten në…

2 hours ago