news

Werderi i Rashicës as kësaj radhe nuk ia del të fitojë

Werder Bremen as këtë javë nuk ka arritur ta prekë fitoren. Bremen si nikoqir ndaj…

Vendi i parë në Evropë, që shpall fundin e luftës me pandeminë

Qeveria e Sllovenisë i ka dhënë fund luftës me pandeminë, duke u bërë kështu vendi…

VJEN NJOFTIMI NGA KEDS – KËTO KOMUNA DO TË MBESIN PA RRYMË

Si pasojë e një prishje që ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit të…

KJO ËSHTË GJENDJA SHËNDETËSORE E TË INFEKTUARVE ME KORONAVIRUS NË KLINIKËN INFEKTIVE

12 pacient të sëmurë janë duke qëndruar në Klinikën Infektive në Prishtinë përderisa dy prej…

Numri i të infektuarve rritet sërish, 945 raste me koronavirus në Kosovë

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Kosovë deri tani ka shkuar në 945,…

Nga synimi te metodat – çfarë fshihet pas interesit të Rusisë në Ballkan, eksperti jep disa fakte

Rusia nuk e ka fshehur ndonjëherë se ushqen një interes të veçantë për Ballkanin. Përveç…

Lotët e babait për të birin prekin Labin, ja çfarë do të bëj

Këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri, i cili njihet edhe për humanizmin e tij, përmes…

Neqoftese jeni mbi 30 vjeçe, zhytini duart ne nje tas me uthull molle dhe vaj ulliri dhe i jepni lamtumiren ketij problemi

Rritja e nivelit të acidit urik në gja.k çon në sëm.un.dje inflamatore ose reumatike! Grumbullimi…

Pse duhet të konsumoni një grusht fara kungulli përpara gjumit?

Që nga lashtësia, vaji dhe ekstrakti i farave te kungullit njiheshin për vlerat e tyre…

Nje mesazh nga mjeku Italian i cili na qetesoi të gjithëve : Kjo është e vërteta, ja se cfarë thote ai

Nje mjek i sp. italit infe. ktiv të San Martinos i ka bërë thirrje njerëzve…