mergata.ch

Vjollca Haxhiu në zi, humb një person shumë të dashur

Vjollca Haxhiu po vazhdon të jetë një prej këngëtareve më të pëlqyera kosovare. Ajo është…

218 raste të reja me koronavirus, shërohen 156 të tjerë

Janë konfirmuar 218 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga gjithsej…

Nuk bie shifra tragjike, 15 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

IKSHPK ka publikuar shifrat e fundit të koronavirusit në Kosovë. Në 24 orët e fundit,…

KDI kundërshton vendimin e Zemajt që shfuqizon rregullimin e çmimit të barnave

Kundërshtohet vendimi i Zemajt që shfuqizon rregullimin e çmimit të barnave. Instituti Demokratik i Kosovës…

Kapet në motel gjatë orarit të punës, suspendohet zyrtari policor

Suspendohet një zyrtar policos pasi kapet në motel gjatë orarit të punës. Inspektorati Policor i…

IHMK-ja paralajmëroi vërshime, Hoti: FSK-ja e gatshme për intervenim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka paralajmëruar vërshime në vendin tonë për shkak të reshjeve…

Arta Nitaj thyen heshtjen, tregon a ka ndërhyrje në buzë

Arta Nitaj është tani një emër shumë i përfolur nga publiku dhe mediat rozë. Ajo…

Ndërron jetë gazetari i njohur kosovar

Vdes gazetari i njohur kosovar, Nexhmedin Paloja. Mbrëmë pas një sëmundjeje të gjatë, në moshën…

E dhimbshme, dy vëllezër vdesin për një ditë nga koronavirusi në Pejë

Dy vëllezër vdesin për një ditë nga Covid-19 në Pejë. Raportohet se 2 vëllezër që…

Kryeministri Hoti: Jemi në rrugë për t’i siguruar 1.2 miliardë euro për rimëkëmbje ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë. Hoti i ka…