admin

BE-ja këmbëngul vetëm marrëveshje finale, Serbia nuk do ta njoh Kosovën? Por ky është qëllimi madhor i Kosovës!

Kur SHBA-ja thirri në një vazhdim takimi ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Uashington, reagimi i…

Intervistimi i Thaçit nga Specialja, vjen reagimi i bashkëpunëtorit të afërt të Tahir Zemajt – kjo është këshilla e majorit të FARK-ut

Para pak orësh ka përfunduar seanca e sotme e intervistimit të presidentit Hashim Thaçi në…

Të hënën Vjosa Osmani ‘do të shpallet’ Presidente

Këtë të hëne në mëngjes, Hashim Thaçi udhëton në Hagë, ku do të intervistohet nga…

Thaçi – deputetit gjerman: Unë jam president, unë vendosi për korrigjim kufijsh

Deputeti i Parlamentit të Gjermanisë, Peter Beyer, ka folur për takimin që ka pasur sot…

Përsëri përplasje në mes kryeministrit Hoti dhe Vjosa Osmanit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, kanë shkëmbyer përsëri replika…

Jakup Krasniqi e ‘godet’ fort Thaҫin, i jep një mësim të mirë për moralin

Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish bashkëpartiaku i Hashim Thaҫit, Jakup Krasniqi në…

Ftesa nga Gjykata Speciale për Hashim Thaçin, analisti tregon nëse presidenti do të jap dorëheqje

Rreth dy javë pasi Prokuroria Speciale në Hagë bëri të ditur se ka dorëzuar aktakuzë…

Deputetja e LVV-së: Qeveria Hoti u krijua për t’iu përgjigjur Presidentit

Intervistë me Yllza Hoti – deputete nga Lëvizja Vetëvendosje Në një intervistë, deputetja nga radhët…

OVL të UÇK jashtë misionit statutar të saj

Kudo në botë veteranët, me simbolet e tyre, ish-luftëtarë për liri, nderohen dhe respektohen, për…

Zbulohen detajet se çfarë do të flitet në takimin e 12 korrikut

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, do të rinisë më 12…