Pse Rama dhe Thaçi refuzojnë integrimin evropian të shqiptarëve!?

10 mins ago
mergata.ch

Dikur (2014-2015) kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shkonte në Berlin dhe pritej me protokolle shtetërore nga kancelarja e hekurt, Angela…

Ambasadori i Izraelit në Beograd: Njohja e Kosovës është punë e kryer

Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më…

28 mins ago

Cilin kolaboracionist e kishte vrarë heroi Zahir Pajaziti dhe cila ishte komunikata e UÇK-së

Fillimisht u formuan skuadrat të cilat kishin edhe territorin ku organizonin aksione kundër policisë serbe. Grupet më të organizuara ishin…

40 mins ago

Rrëfim: Si e la të priste Kadri Veseli – Shefin e CIA-s për Ballkan gjatë luftës, në takim ishin Thaçi e Klosi

“Nuk jeni nga ata burra që shkoni në Kosovë për të luftuar. Ata që shkojnë janë burra, janë djem me…

58 mins ago

Ankthi te të rinjtë, stresi dhe mënyra e shpejtë e jetesës konsiderohen si nxitës

Shfaqja e ankthit te të rinjtë është gjithnjë e më e shpeshtë, ndërsa mënyra e shpejtë e jetesës dhe stresi,…

59 mins ago

Detaje: Kush e ka vrarë Ilir Konushevcin dhe kush nxori hak për vrasjen e tij

Prita Mbrëmjen e 8 majit 1998 Ilir Konushevci, miku i tij, mjekutropojan Hazir Mala dhe një pjestar i UÇK-së që…

1 hour ago

Olenik: Marrëveshja e Uashingtonit është hap në drejtimin e duhur

Avokati Aleksandar Olenik ka deklaruar se vendi i Serbisë është në perëndim, në BE dhe NATO dhe ardhja e delegacionit…

1 hour ago

Kryesia e BeH ri-vendos në rend dite përsëri njohjen e Kosovës

Njohja e pavarësisë së Kosovës përsëri do të vendoset në rend dite në mbledhjen e ardhshme të kryesisë së BeH…

2 hours ago

Dritan Abazoviq përplaset keq me proserbët

Një përplasje jo e vogël po zhvillohet në gjirin e fituesve të zgjedhjeve të Malit të Zi, të cilët sot…

2 hours ago

Detaje nga aksioni në Karaçevë, kush për çka u arrestua

Të njohur për sistemin e drejtësisë për të njëjtat vepra penale janë shumë nga personat e arrestuar të premten në…

2 hours ago